Darček na Valentína, viete prečo si ich dávame?

Darček na Valentina14. február – deň všetkých zaľúbených

- je dňom, kedy si s láskou vyjadrujeme svoje city o niečo intenzívnejšie než počas ostatných dní v roku. A pre mnohých z nás to znamená hľadanie toho dokonalého darčeka, ktorý bude hovoriť za nás a vystihneme v ňom všetky tie emócie, ktoré cítime, keď sme s našou milovanou osobou.

Vedeli ste kde a ako vznikla táto tradícia?  

 Existuje viacero príbehov a legiend, ktoré sa spájajú s rôznymi svätcami menom Valentín. Tá najčastejšie spomínaná a najrozšírenejšia verzia príbehu vzniku tohto sviatku siaha do starovekého Ríma. Je spájaná s mužom menom Valentín – odvážnym kňazom, ktorý ignoroval zákaz cisára Claudia II. a oddával vojenských mužov, napriek zákazu. Za jeho skutky, ktoré sú považované za prejav skutočnej lásky, nakoniec zaplatil tým najcennejším - svojim životom. Bol popravený práve 14. februára r. 296.

Ako nám tento príbeh pripomína, Deň sv. Valentína nie je len ďalším komerčným sviatkom, ale má hlboké korene v histórii a symbolizuje odvahu a oddanosť láske. Valentínka pre Vašu polovičku je tak krásnym a úprimným vyjadrením vašich citov.

Prekvapte svoju polovičku

Deň sv. Valentína je oslavou lásky. Dáva nám príležitosť venovať čas a pozornosť našim blízkym a prejaviť im svoju náklonnosť. Je to deň, kedy môžeme vyjadriť svoje city vo forme darčekov a prejavov náklonnosti. Romantická večera pri sviečkach, obľúbené jedlo, pobyt pre dvoch, či kytica kvetov – možností je veľa. Ale pamätajte si, že najkrajšie sú darčeky s osobným dotykom, či už je to personalizovaný text, alebo spomienka, ktorá je Vám obom vzácna.

14. február je výbornou príležitosťou na posilnenie vzťahu. Valentín nám ponúka príležitosť na hlbší pohľad do vzájomných citov a pripomína nám, že v hektickom každodennom živote by sme nemali zabúdať na dôležitosť lásky a starostlivosti o našich blízkych. Stáva sa tak súčasťou našej kultúry a tradície, pretože nám dáva priestor na vyjadrenie lásky a tvorbu nezabudnuteľných chvíľ s našimi najbližšími.

Darčeky na Valentína nie sú len povrchným gestom. Sú to malé prejavy hlbokých citov, ktoré prežívame voči našim partnerom. Nech je tento deň plný lásky, radosti a romantiky, a nech darčeky, ktoré si vyberieme, nesú so sebou nielen krásu, ale aj silu nášho vzťahu. Takže neváhajme a prekvapme svojich milovaných niečím špeciálnym v tomto čarovnom dni sv. Valentína!

Tipy na darček na Valentína od Drevenej Katy :)

Dekoracia_Nekonecnalaska_transparent_mala   V_srdce_medova   Drevenasoškazamilovanypar_1080x1080   Drevenadekoracia_Soska_Muzsozenou4_mala   Drevenadekoracia3srdcia_hnedazem_mala    DrevenadekoraciaSrdcesgravirovanymtextom2_mala

 

mceclip0-26

Drevená Kata

unikátne & exkluzívne dekorácie a doplnky


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz