Drevená Kata s certifikátom Udržateľný e-shop

Drevena Kata drzitelom certifikatu Udrzatelny obchodV Drevenej Kate pristupujem pri mojej výrobe drevených obrazov, drevených dekorácií a bytových doplnkov s veľkým dôrazom na udržateľný marketing. Od výberu dodávateľov, cez ekologické balenie, možnosti dopravy znižujúce uhlíkovú stopu, až po využívanie alternatívnych zdrojov energie a celkový prístup k životnému prostrediu. Šetrenie prírodných zdrojov je dnes viac ako aktuálna téma a mne nie je ľahostajná.

Udržateľnosť je pre mňa (nielen) pri mojej práci dôležitá. Prírodu máme len jednu a riadim sa heslom, že sme ju nezdedili od našich predkov, ale máme ju zapožičanú od našich detí. A tak k nej aj pristupujem. Pri tvorbe používam materiály od lokálnych alebo regionálnych dodávateľov. Keďže pracujem čisto s prírodnými materiálmi, odpad, ktorý  vzniká pri mojej tvorbe poskytujem ďalej ako materiál pre tvorbu humusu, alebo pre výrobu ďalších drevených materiálov ako drevoštiepka a pod. Pri nákupe materiálov oslovujem výhradne lokálnych a regionálnych dodávateľov, v žiadnom prípade neprevážam materiály cez pol zemegule. Strojovú techniku (moje CNC-čko) mám od slovenského výrobcu. Pri výrobe produktov využívam alternatívny zdroj energie z fotovoltických panelov. Pri balení tovaru využívam krabice zo 100 % recyklovanej vlnitej lepenky, ktorá spĺňa certifikáciu FSC (Forest Stewardship Council), čo znamená, že používaný papier pochádza zo šetrne obhospodarovaných lesov.  Výplňový papier, ktorým vypĺňam prázdne miesta v krabici, aby sa tovar nepoškodil je rovnako 100 % recyklovaný a preukázateľne šetrí energiu a vodu, pretože spĺňa prísne nároky certifikátu Blue Angel, čo je najstarší európsky certifikát pre výrobky šetrné k životnému prostrediu. Modrý anjel zaručuje, že výrobok patrí k špičke – získať ho totiž môžu len výrobky, ktoré sú k životnému prostrediu šetrnejšie ako iné. V doprave ponúkam na výber boxy a odberné miesta, a tým spôsobom dávam priestor na zníženie uhlíkovej stopy. 

Vážim si prírodu, môcť čerpať energiu z nej je darom pre človeka a ju túto silu posúvam vám prostredníctvom mojej tvorby. 🌳STROMY -  Bez nich by bol život nemožný. V Drevenej Kate dávam drevu väčší zmysel, využívam jeho silu, krásu, jeho dar urobiť domov teplejším, lákavejším, krajším... a to všetko s úctou a pokorou k prírode - udržateľne pre budúce generácie, pre moje deti. 

UdrzatelnyobchodProjekt Udržateľný e-shop

vznikol spoluprácou spoločností

Heureka, Visa a Všeobecná úverová banka. 

 

 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz