10 tipov pre krásny domov

blog1def_1_tp.jpgV priestore je dôležitá duša

Dom nie je domovom, ak mu chýba duša. Jestvuje mnoho priestorov bez duše, ktoré stačí dotvoriť doplnkom, obrazom. Vhodnou drevenou dekoráciou dokážeme do „chladného“ priestoru vniesť teplo. Priniesť tam dušu, priestor potom hovorí za nás, vypovedá o tom, akí sme, čo máme radi, čo nás upokojuje, čo sa nám páči... A zrazu je v dome duša a z domu je domov.  

Veľkosť priestoru docielime zrkadlom

Zrkadlá presvetľujú a opticky zväčšujú daný priestor. Ak ho umne umiestnime, napríklad tam, kde bude maximalizovať svetlo a odrážať pohľad z inej priľahlej miestnosti, docieliť môžeme až dvojnásobne väčší pocit z daného priestoru a do tmavej chodby vniesť viac svetla.  Významným estetickým prvkom sú rámy. Ozdobný masívny rám vynikne v každom interiéri. Výrazné zrkadlo nahradí všetky dekoratívne maličkosti a zatieni ich svojou silou.

Moderný interiér vďaka farebným kombináciám

Vo všeobecnosti platí pravidlo troch farieb. Príliš veľa farieb v interiéri môže byť kontraproduktívne, niekedy to môže pôsobiť až agresívne. Aktuálne sú trendy kombinácie jednej, dvoch farieb spolu s drevom. Biela vo vysokom lesku s prírodným dubovým masívom alebo čierna matná spolu s drevo dekorom pôsobí luxusne a moderne. Naopak viac farebných tónov si môžeme dopriať v zemitých farbách.

Dokonalosť je ukrytá v detailoch

Životný štýl dnešnej doby kladie veľké nároky na všetky aspekty života človeka. Byť „dokonalým“ v každom smere ale nie je ani možné a asi ani správne. Aspekt dokonalosti sa prirodzene prenáša aj do interiéru mnohých domácností, a práve tu si ho doprajme a následne užívajme plnými dúškami. Dokonalosť docielime detailmi, tie drobné zdanlivo nepodstatné prvky sú však nesmierne dôležité. Dbajte preto na detaily.

Nadčasové prírodné materiály

Sú to práve prírodné materiály, ktoré nikdy nevychádzajú z módy. Drevo, kov, sklo, kameň, z textílií bavlna, ľan, vlna ale i papier a koža sú v interiéri vždy vítané. Aj rôzne štúdie dnes už poukazujú na prirodzenú potrebu človeka byť v kontakte s prírodou. Vtiahnite kúsok prírody k sebe domov pomocou vhodných doplnkov, vďaka ktorým sa doma budete cítiť lepšie a vytvorte si tak miesto na načerpanie sily a energie.  

Kvety ako súčasť domova

Je teda zrejmé, že príroda a prírodné materiály sú súčasťou života človeka od nepamäti. Naše rozhodovanie je ovplyvňované aj tým, čím a kým sme obklopení. Vyhľadávame blízkosť prírody, aby sme z nej načerpali energiu. Kvety vytvárajú kyslík, čistia ovzdušie, spríjemňujú prostredie, zútulňujú miestnosti... Pomocou kvetov, zelených machových stien, machových drevených doplnkov vieme prírodu dostať do domu. Možností je neúrekom.

Hra so svetlom

Osvetlenie v interiéri je častokrát podceňované, a pritom výber svetla i samotných svietidiel je veľmi dôležitý. Nesprávne zvolené svetlo môže človeku spôsobovať až zdravotné ťažkosti. Pri výbere osvetlenia v interiéri je však dôležité brať do úvahy aj materiály a farby, ktoré sú v interiéri použité. Napríklad tmavé farby či štruktúrované povrchy svetlo pohlcujú, lesklé a hladké materiály naopak svetlo odrážajú. Pri osvetlení by sme mali myslieť aj na to, že teplé svetlo navodzuje útulný a príjemný dojem, neutrálne napodobňuje denné svetlo a studené je vhodné napríklad do pracovne, kde sa potrebujeme sústrediť.

Dôležitosť textílie

Textilné prvky zohrejú každý interiér. Vankúše, deky, závesy, obrusy, či koberce i textilné tapety priestor nielen zútulnia, ale predovšetkým skrášlia. Okrem estetickej funkcie však majú aj praktické využitie – textílie tlmia hluk, či upravujú mieru dopadajúceho svetla. 

  blog1_produkt1      blog1_produkt2_1       blog1_produkt3

Byť niečím špeciálny

Doprajte si niečo špeciálne, či už sú to Vami vysnívané schody, netradičná decká izba, drevené umývadlo, masívna knižnica, alebo podlaha vytiahnutá na stenu, aby ste docielili dizajn hodný Vašej osobnosti. Nie je na škodu dopriať si niečo výnimočné v priestore, v ktorom trávime väčšinu svojho voľného času. Času, kedy sa máme zrelaxovať, uvoľniť a načerpať sily pre ďalšie dni. Ak správne zvolíme dizajn nášho interiéru a možno si doprajeme aj niečo netradičnejšie, dokážeme to využiť v náš prospech bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali. 

Tie pravé bytové dekorácie

Ideálne bytové dekorácie sú tie, ktoré vyzdvihnú štýl interiéru. Zvoliť vhodné dizajnové bytové doplnky je rovnako dôležité ako všetko, čo sme doteraz spomenuli. Je treba myslieť na správnu veľkosť, vhodnosť materiálu, vhodnú farebnosť, a v neposlednom rade umiestnenie. Vhodné sú vázy, drevené doplnky, obrazy, zrkadlá, v obľube sú dekorácie s personalizovaným prístupom.

 mceclip0-26

Drevená Kata výroba drevených dekorácií


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz